19:09
10 причин "чому я хочу бути вихователем?"

Як швидко полетіли в далекі краї часи прекрасного, невимушеного і безтурботного дитинства. Хоча, якщо подумати, то дитинство нікуди не полетіло, а залишилося зі мною на довгі роки, тому що я працюю вихователем у дитячому садку. Я вихователь ЗДО № 1 «Шпачок» Міщенко А.В.

Відомий педагог – новатор Шалва Амонашвілі казав: «Вихователь – це людина, професійно приймаюча на себе відповідальність за розвиток іншої людини».

Яка ваша думка стосовно, хто такий вихователь?

Кожна людина хоча б раз у житті задає собі питання: «Чи правильно я вибрала для себе професію? Чи шкодую про свій вибір?» І, звичайно ж, у кожної людини відповідь буде різною. Хоч я працюю в д/с не так багато, але з гордістю можу сказати, що я – вихователь. Не кожній людині судилося бачити дітей, які з радістю переступають поріг дитячого садка, які щодня зустрічають тебе з посмішкою та обіймами – ось це і є найвища оцінка для будь-якого вихователя, навіть якщо у нього немає нагород і медалей. Найвища нагорода – це щасливі посмішки малюків, їх довіра, визнання й любов. Для когось це банальність, а для мене це і є життя. І я пишаюся кожною маленькою перемогою у своїй великій професії.

А зараз я пропоную Вам інтерактивну хвилинку «10 причин «чому я хочу бути вихователем?»

Пропоную подумати і назвати, які є причини, чому ви (я) хочете бути вихователем.

Вам потрібен час подумати?

Відповідають.

Дякую.

Дозвольте мені доповнити ваш список причин:

- Професія – ви, мабуть, чули, що вихователя вважають обслуговуючим персоналом у порівнянні з вчителем? Адже ми не можемо бути обслуговуючим персоналом , тому що, саме ми формуємо перш за все – особистість дитини.

- Любов до дітей - робота з дітьми приємна - діти-квіти життя ; завжди гарний настрій, радість, турбота, відповідальність;

- Дитячий садок – ви завжди в теплі, і не тільки це стосується температури в приміщенні, а й душевне тепло; це яскравий світ.

- Вихователь – артист – розвиток творчих здібностей не тільки у дітей, а і у педагога;

- Спілкування з людьми - нові знайомства, обмін досвідом і взагалі ЦІКАВЕ спілкування;

- Режим – скільки разів ви планувати з вечора, що почнете робити зранку зарядку? Що почнете читати книгу? Почнете танцювати? Слухати музику та насолоджуватися написаними картинами?

Все це, та ще багато іншого ви будете робити на роботі, дотримання його робить людину дисциплінованою, розвиває організованість і цілеспрямованість.

- У процесі роботи з дітьми ти розвиваєшся сам, навчаєшся, підвищуєш свій кваліфікаційний рівень;

- Навчаєш нове покоління - приносиш свої знання в приклад;

- Планування освітньої роботи - Вихователь менше пише, а більше приділяє часу і уваги дітям.

Зараз вихователям дозволяється обирати вид планування, розклад занять, спосіб організації освітньої діяльності з дошкільниками.

- Допомога дітям з ООП в адаптації до НЗ, спілкуванні з однолітками, пристосуванні до оточуючого середовища ;

- У новий рік з новими окладами – можливо ви чули, що заробітна плата підвищилася у педагогів, та з 01.01.2020 року вихователі матимуть щорічну основну відпустку 56 к.д.

-27 вересня в Україні відзначають День працівників дошкільної освіти.

Праця вихователя може бути важкою, нелегкою, віднімати часом всі і фізичні і моральні сили, II але рутинною, нецікавою її не назвеш.

Вихователь для дітей-вчитель, який все знає, всьому вчить, і товариш по грі, і близька людина, яка все зрозуміє і допоможе в скрутну хвилину Завжди повинен залишатися цікавим для своїх дітей. Важливо не стати нудним дорослим, бути завжди трохи дитиною, вміти вчитися у дітей їх баченню світу, їх наївності. А як важливо вміти разом сміятися, думати, відчувати!

Вихователі мають тільки поповнювати список причин, чому я хочу бути вихователем позитивними моментами, та шукати можливості як покращити, підвищити та урізноманітнити професію вихователя.

Переглядів: 147 | Додав: Шурочка