Консультація для батьків

«Профілактика коронавіруса»

(Читати далі)

Заходи по попередженню ГРВІ та короновірусної інфекції під час карантину

№ з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні

1

Провести генеральне прибирання усіх приміщень,  з використанням миючих та дезінфікуючих засобів:групових приміщень, харчоблоку, місць загального користування (сходи, коридори, музичні та спортивний зали, кабінети та підсобні приміщення).

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

2

Вилучення з користування килимів у всіх приміщеннях ДНЗ.

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

 с/м старша

3

Повна дезінфекція посуду та інвентаря  деззасобами.

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

4

Дезінфекція усіх іграшок (миття з миючими засобами, замочування в дезрозчинах).

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

5

Обробка м’яких іграшок бактерицидними лампами.

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

6

Заміна постільної білизни у всіх групах.

 

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

7

Щоденне вологе прибирання з використанням деззасобів.

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

8

Щоденне провітрювання усіх приміщень ДНЗ.

Під час карантину

Завідувач,

завгосп,

с/м старша

 

             Склала: сестра медична старша                              Галина Полякова

Пам'ятка для батьків "КОРОНАВІРУС: профілактика, інфікування і поширення"

Оказание первой доврачебной помощи детям в ДОУ

 

 

Про стан харчування в

ЗДО №1 «Шпачок»за 9 місяців 2019 року

             Харчування дітей у дошкільному закладі здійснюється  відповідно до Постанови КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002 р. №1243 (зі змінами) та Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я  України, Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 р. №242/329, Постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» №1591 від 22.11.2004р.

            Відповідно до п. 4,9,14 Порядку  №242/329 в закладі проводився аналіз харчування дітей за ІІІ квартал  і за 9 місяців  2019 року, згідно якого можна зробити наступні висновки:  дошкільний заклад повністю укомплектований працівниками, які забезпечують харчування дітей, у закладі організоване триразове харчування, продукти харчування та продовольчу сировину постачали згідно заявок .

          Грошова норма харчування на одну дитину за вищезазначений період виконана на 98%:  ясла – 19-43 грн.(97%), сад – 29-27 грн. (97,5%). У І кварталі норми склали: ясла – 18-17 грн.(90,8%), дошкільні – 26,80 грн. (89%); у ІІ кварталі: 20-35 грн.(101%), дошкільні – 30,87 грн. (103%); у ІІІ кварталі: 20-51 грн.(102%), дошкільні – 30,77 грн. (102,5%).  У ІІ та ІІІ кварталах грошова норма перевищена т.я. виділялися додаткові кошти на літні місяці  в розмірі 10% на оздоровлення дітей. В закладі в цей період було організоване чотириразове харчування у вігляді другого сніданку у вигляді всвіжіх фруктів і соків.

           За  9 місяців  2019 року норми на основні види продуктів у відсотках склали:

хліб житній – 69 %, хліб пшеничний – 70%, крохмаль – 22%, борошно – 68%, крупи, бобові –87%, макаронні вироби –73%, картопля – 57%, овочі – 66%, фрукти свіжі – 72%, соки – 89%, фрукти сушені – 45%, кондитерські вироби – 10%, цукор – 82%, мед – 50%,  масло вершкове – 68%, олія – 74%, яйця – 64%, молоко та молокопродукти –56%, сир кисломолочний – 64%, сир твердий – 78%, сметана – 66%, м'ясо та м’ясопродукти – 75%,  риба – 70%, кава злакова – 33%, чай – 76 %, сіль – 93%, дріжджі – 22%, лист лавровий – 34%, какао – 48%, сухарі панірувальні - 23%, паста томатна – 75%, кислота лимонна – 25%, ванільний цукор – 23%.

      У порівнянні з аналогічним періодом минулого року дітям було надано більше таких продуктів як: мед – на 50%, фрукти свіжі – на 15%, соки – на 58%, масла вершкового – на 11%, молока – на 23%, сира кисломолочного – на 31%, сира твердого – на 23%, сметани – на 5%, риби – на 7%, овочів – на 8%.

Щодо вакцинації проти туберкульозу

Діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3-5 добу. Це доказово обґрунтований підхід з доведеною ефективністю. Такий підхід відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я та визнаний світовою медичною спільнотою.

 

Щодо вакцинації проти гепатиту В

Відтепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя. Це дозволить дозволить у майбутньому використовувати комбіновану багатокомпонентну вакцину, що зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя дитини.

Таким чином, національний календар щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 міс).

Такий підхід є доцільним та науково обґрунтованим і допомагає збільшити частку дітей, щеплених своєчасно.

Нагадаємо, наразі в Україні обов'язковою

є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб:

· гепатиту В,

· туберкульозу,

· поліомієліту,

· дифтерії,

· кашлюку,

· правця,

· гемофільної інфекції,

· кору,

· краснухи

· і епідемічного паротиту.

Всі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України. Всі ці вакцини є якісними, ефективними та безпечними, прекваліфіковані ВООЗ. Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), інші – багатокомпонентними (захищають від двох чи більше захворювань одночасно). Вакцини, що закуповується для України за кошти державного бюджету, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні"

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-onovleno-nacionalnij-kalendar-profilaktichnih-scheplen2018

Особливості харчування дитини під час адаптації до умов дитячого садка

• Не варто змінювати стереотип поведінки дитини, зокрема і звички харчування, в перші дні перебування в дошкільному навчальному закладі.
• Не можна змушувати дитину їсти, якщо вона відмовляється, — це посилить негативне ставлення до нового оточення.
• Слід підсолювати порцію дошкільника невеликою кількістю солі, якщо вдома дитина звикла до більш солоної їжі. Згодом кількість солі можна зменшити до загального рівня. Така поступова адаптація дитини до смакових особливостей їжі в дитячому садку триває два-три тижні.
• На початку періоду адаптації батькам варто годувати дошкільни- ка сніданком вдома, спокійно і без поспіху.
• Нову для дитини страву варто вводити в раціон невеликими порціями. Ліпше покласти дитині меншу кількість їжі, а потім, за її бажанням, додати ще.
• Слід пояснити дитині корисність нової страви, що допоможе побороти її неофобію та сприятиме виникненню зацікавленості новою стравою:
 поінформувати дитину щодо складу страви, способу її приготування, смаку та користі для здоров»я;
 долучити дошкільника до розмови про страву чи її компоненти перед обідом;
 порадити батькам приготувати вдома нову страву відповідно до меню дитячого садка.
• Дошкільника-новачка під час обіду можна посадити за стіл до дітей, які добре їдять. Уплив однолітків, роль наочного навчання та бажання наслідувати оточення позитивно впливатимуть на харчову поведінку дитини.
харчування.

ВІТАМІНИ ВОСЕНИ

                 

 

Пам'ятка для батьків.

 

Кір.

Кір – вірусна інфекція, для якої характерна дуже висока сприйнятливість. Якщо людина не хворіла корі або не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю. Вірус може розповсюджуватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів – одночасно захворюють діти, що проживають на різних поверхах удома.

Період від контакту з хворим кором і до появи перших ознак хвороби триває від 7 до 14 днів.

Захворювання починається з виразного головного болю, слабості, підвищення температури до 40 градусів С. Трохи пізніше до цих симптомів приєднуються нежить, кашель і практично повна відсутність апетиту. Дуже характерний для кору поява кон'юнктивіту – запалення слизистої оболонки очей, яке виявляється світлобоязню, сльозотечею, різким почервонінням очей, а в подальшому – появою гнійного відокремлюваного. Ці симптоми продовжуються від 2 до 4 днів. На 4 день захворювання з'являється висип, який виглядає, як дрібні червоні плямочки різних розмірів (від 1 до 3 мм в діаметрі), з схильністю до злиття. Висип виникає на обличчі і голові (особливо характерна поява її за вухами) і розповсюджується по всьому тілу на протяг 3 - 4 днів. Для кору дуже характерний те, що висип залишає після себе пігментацію (темні плямочки, що зберігаються декількох днів), яка зникає в тій же послідовності, як з'являється висип.

При захворюванні корі можуть виникати досить серйозні ускладнення. До їх числа входять запалення легенів (пневмонія), запалення середнього вуха (отит), а іноді і таке грізне ускладнення як енцефаліт (запалення мозку).

Необхідно пам'ятати про те, що після перенесеного кору протягом достатньо тривалого періоду часу (до 2-х місяців) наголошується пригноблення імунітету, тому дитина може захворіти яким-небудь простудним або вірусним захворюванням, тому потрібно оберігати його від надмірних навантажень, по можливості – від контакту з хворими дітьми.

Після кору розвивається стійкий довічний імунітет. Що всі пер