Всього матеріалів в каталозі: 13
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» вимоги до рівня фізичної розвиненості визначаються Базовим компонентом дошкільної освіти України.

Одним із найважливіших завдань фізичного виховання дошкільнят є формування правильної постави, профілактика плоскостопості, виправлення порушень опорно-рухового апарату. Гарний ефект дають спеціальні гімнастичні вправи та різні види самомасажу. Ми їх уміло застосовуємо у своїй роботі з вихованцями. В нашому дитячому садку існують є діти  з порушеннями постави і плоскостопості. Для цих дошкільнят під час заняття з фізичної культури виористовуються вправи  з використанням різноманітного спортивного інвентарю (масажні м’ячики, диски здоров’я, гімнастичні палиці, стежина здоров’я тощо). Підбір всіх вправ узгоджений з медичним працівником дошкільного закладу.

Мої статті | Переглядів: 4 | Додав: Шурочка | Дата: 12.10.2020 | Коментарі (0)

Процес адаптації до умов дошкільного закладу викликає у дорослих деякі питання. У дитячому садку все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги... Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність. Такий емоційний фон негативно відображається на перших враженнях дитини про дитячий садок, погіршує звикання до нього.

Мої статті | Переглядів: 4 | Додав: Шурочка | Дата: 12.10.2020 | Коментарі (0)

Чому творчість корисно при карантині

Світові психологи стверджують, що заняття творчістю допомагає впоратися з сумом, прибрати тривогу і позбутися від повсякденного одноманітності. Займатися творчістю можна батькам разом з дитиною. Навіть можна долучити до творчим процесам ряд дитячих іграшок: ляльки, м'які іграшки, іграшковий транспорт, іграшкові кухні та приладдя.

За допомогою ляльок та м'яких іграшок можна залучити дитину і самому навчитися шиттю. Адже на лялечок, казкових персонажів, героїв мультфільмів можна пошити цікаві і гарні костюми. Вирішити розвиває не тільки дрібну моторику рук і посидючість, а вчить малюка ще з дитинства почуття креативу. Проявити абстрактне мислення і подати свіжу ідею для втілення - буде цікаво кожному малюку від трьох років. Батькам головне проявити терпіння, шиття доступно кожному!

Іграшковий транспорт і приналежності з іграшкової кухні можуть стати цікавими елементами для підробок. Можна робити з них прототипи в стилі орігамі, можна займатися декоративною прикрасою іграшок. Головне, щоб був задіяний дитина разом з батьками. Тоді таке заняття принесе масу позитивних емоцій, які ще довго будуть в пам'яті.

Мої статті | Переглядів: 44 | Додав: Шурочка | Дата: 30.05.2020 | Коментарі (0)

(матеріал з вебінару МЦФЕР "Як підготувати дитину до шкільного життя", авт Ірина Білик)

Мої статті | Переглядів: 58 | Додав: Шурочка | Дата: 15.05.2020 | Коментарі (0)

Маленьким дослідникам так хочеться відкрити всі таємниці, які «заховані» вдома. Хитромудрі дві дірочки в кружечку неодмінно повинні бути вивчені тут і зараз. А саме від нас, батьків, залежить, наскільки безпечним буде простір наших квартир для дітей.
 

Мої статті | Переглядів: 75 | Додав: Шурочка | Дата: 18.04.2020 | Коментарі (0)

 Как создать «сенсорный уголок» для детей с аутизмом?

Эрготерапевт о том, как создать «бюджетное» пространство для сенсорной разгрузки или отдыха ребенка с аутизмом в школе или дома

Источник: Autism Parenting Magazine

У детей с расстройством аутистического спектра (РАС) могут быть проблемы с обработкой сенсорной информации, и они могут иначе воспринимать различные ощущения. Например, прикосновения могут восприниматься ребенком как болезненные, или они могут его пугать. Некоторые дети крайне чувствительны к громким звукам, например, их пугает звук смыва в унитазе. Сенсорные потребности и особенности обработки сенсорной информации уникальны для каждого ребенка. Для того, чтобы помочь ребенку в связи с его сенсорными проблемами, необходим индивидуальный подход, так как опыт каждого ребенка отличен. Тем не менее, есть некоторые общие стратегии и сенсорные занятия, которые, как правило, помогают ребенку успокоиться. Например, глубокое давление (сильное давление, которое мы ощущаем от крепких объятий или завернувшись в одеяло) помогает успокоиться и сосредоточиться. По той же причине пеленание младенца помогает ему уснуть или перестать плакать.

Мої статті | Переглядів: 97 | Додав: Шурочка | Дата: 27.01.2020 | Коментарі (0)

Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні Національної академії наук України опублікував основні зміни в новій редакції «Українського правопису». Зміни у правописі можна поділити на дві великі групи: власне зміни у написанні слів і варіантні доповнення до чинної норми.

1. Фемінітиви

Утворення жіночих форм іменників, які раніше існували в чоловічому роді, тепер правило, а не просто забаганки феміністок. Нові слова утворюють за допомогою суфіксів -к, -иц(я), -ин(я) та -ес.
БУЛО СТАЛО
Автор, директор, міністр, майстер, філолог, член, пілот Авторка, директорка, міністерка, майстриня, філологиня, членкиня, пілотеса
2. Вживання літери «и» на початку слова

Це, власне, компроміс із правописом 1928 року, який передбачав вживання літери «и» на початку слів. У проекті нового правопису надається перевага літері «і», однак перед приголосними «н» та «р» можливі два варіанти написання. У проекті правопису обговорювався варіант написання індика із початковою «и», але до остаточної редакції цей варіант написання не потрапив. «И» на початку слова вживаємо у деяких власних назвах і словах тюркського походження: ийбе́н, ир, Ич-оба́, Кім Чен Ин.
БУЛО СТАЛО
ірій, ірод ирій та ірій, ирод та ірод

У художніх текстах допускатиметься заміна і на и в кінці слів під час відмінювання. Більше не помилка, казати як століття тому «нема совісти» або «забагато мужности».И вживатимуть на початку деяких вигуків і часток: ич який хитрий, слова икати , икання та похідних від цих слів.
БУЛО СТАЛО
Безкрайності, меншості, свіжості, радості Безкрайности (безкрайності), меншости (меншості), свіжости (свіжості), радости (радості)
3. «Т» замість «ф»

Пропонується кілька варіантів написання слів грецького походження, де зазвичай звук [th] передають літерою «ф». Тепер можна використовувати букву «т» замість «ф».
БУЛО СТАЛО

Кафедра, міфологія, ефір, Афіни, анафема


Катедра і кафедра, мітологія і міфологія, етер і ефір, Атени і Афіни, анатема і анафема
4. Більше «ґ» у словах

Новий правопис пропонує розширити застосування «ґ» в іноземних власних назвах і деяких іменах. Передавати звук [g] тепер можна двома способами: як через «г», так і завдяки «ґ».

БУЛО


СТАЛО

Гуллівер, Гете, Гонгадзе, Гарсія


Ґуллівер і Гуллівер, Ґете і Гете, Ґонґадзе і Гонгадзе, Ґарсія і Гарсія

5. Йотування повертається

Звук [j] у сполученні з голосними буде передаватись тільки буквами «є», «ї», «ю», «я».

БУЛО


СТАЛО
Проект, проекція, фойє Проєкт, проєкція, фоє
6. Зроби павзу

У словах, запозиченнях із давньогрецької мови, буквосполучення «au» тепер можна передавати не тільки через «ау», а і як «ав».

БУЛО


СТАЛО
Пауза, фауна, аудиторія, аудієнція, лауреат Павза і пауза, фавна і фауна, авдиторія і аудиторія, авдієнція і аудієнція, лавреат і лауреат
7. Ніяких апострофів і тире для «пів»

Числівник «пів» зі значенням «половина» з іменником у формі родового відмінка однини пишеться тільки окремо.

БУЛО


СТАЛО
Півогірка, півгодини, пів’яблука, пів-України Пів огірка, пів години, пів яблука, пів України

Разом з «пів» писатимуться лише ті слова у називному відмінку, що виражають єдине поняття: «півострів», «півзахист», «півкуля» або «півоберт».
8. Менше дефісів

Новий правопис пропонує слова з першими іноземними частками писати разом. Зараз частина з них пишеться разом, а частина через дефіс.

БУЛО


СТАЛО
Поп-музика, веб-сторінка, прес-конференція, екс-президент Попмузика, вебсторінка, пресконференція, експрезидент
Користувачі соцмереж розповідають, що в школах декого вчили писати «будь ласка» через дефіс. Деякі вчителі так собі вирішили, «оскільки не було інтернету…».
Користувачі соцмереж розповідають, що в школах декого вчили писати «будь ласка» через дефіс. Деякі вчителі так собі вирішили, «оскільки не було інтернету…».
9. Ніякої «Вкраїни»

У поезії, крім звичайної форми Україна, досить часто вживали Вкраїна: Як сонях той до сонця, до Вкраїни свій погляд я з любов’ю повертав (Ф. Малицький).

Тепер правильна форма лише одна і це: Україна.
10. Більше демократії

Як і раніше, з великої букви пишуться офіційні назви найвищих державних посад України, міжнародних посад: Президент України, Генеральний прокурор України.

Але в неофіційних текстах ці назви пишуться з малої букви: вибори президента; генеральний прокурор України; приїзд королеви.
Ведуча Українського радіо Ірина Ткаченко також тримає руку на пульсі і ділиться корисними мовними лайфхаками
Ведуча Українського радіо Ірина Ткаченко також тримає руку на пульсі і ділиться корисними мовними лайфхаками
11. Заберіть від мене свої «лапки»

Складені назви інформаційних агентств тепер варто писати без лапок.

БУЛО


СТАЛО
Інформаційне агентство «Главком», агентство «Франс Пресс

Інформаційне агентство Главком, агентство Франс Пресс

Щодо назв сайтів, якщо поруч із назвою є родове слово – тоді лапки використовуються і назва пишеться з великої літери: сайт «Вікіпедія», соціальна мережа «Фейсбук». Якщо ж родового слова немає – назва пишеться з маленької літери і без лапок: гугл, твітер. Як це мало писатися раніше – невідомо, адже попередній правопис був затверджений ще в 1992 році, коли таких проблем просто не існувало.
12. Правильне вживання «й», «і», «та»

Милозвучність української мови досягається за допомогою правильного вживання «й», «і», чи «та», зокрема і як сполучників. Коли слово закінчується на голосний, а наступне починається на голосний/приголосний, варто вживати «й»: Олена й Андрій; на траві й квітах роса, висока ймовірність, вона йде.

Водночас для зіставлення понять використовується «і»: дні і ночі, батьки і діти, правда і кривда, просте і складне речення.

Після букв й, я, ю, є, ї вживаємо єднальні сполучники «і» або «та»: зелений гай і широка долина / зелений гай та широка долина, теорія і практика перекладу / теорія та практика перекладу.
13. Вживання «архі-» «архи-» у назвах церковних звань
БУЛО СТАЛО
Архієрей,архімандрит, архістратиг

Архієрей і архиєрей,архімандрит і архимандрит, архістратиг і архистратиг
14. Назви українських свят

У назвах історичних подій, епох, календарних періодів і свят з великої букви пишемо перше (або єдине) слово і власні назви з великої букви. У назвах українських свят всі слова пишемо з великої літери .
БУЛО СТАЛО
День незалежності України, День соборності України

День Незалежності України, День Соборності України Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/science/ukrajinskiy-pravopis-14-novih-pravil-yaki-varto-zapamyatati--596631.html
14 нових правил, які варто запам’ятати Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/science/ukrajinskiy-pravopis-14-novih-pravil-yaki-varto-zapamyatati--596631.html
Український правопис. 14 нових правил, які варто запам’ятати Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/science/ukrajinskiy-pravopis-14-novih-pravil-yaki-varto-zapamyatati--596631.html
Український правопис. 14 нових правил, які варто запам’ятати Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/science/ukrajinskiy-pravopis-14-novih-pravil-yaki-varto-zapamyatati--596631.html
Мої статті | Переглядів: 117 | Додав: Шурочка | Дата: 10.11.2019 | Коментарі (0)

Методичні рекомендація для педагогічних працівників щодо планування освітньої та виховної роботи з дітьми дошкільного віку щодо реалізації освітнього проекту «Здоров’я та грація»

 

 

Мої статті | Переглядів: 136 | Додав: Шурочка | Дата: 15.09.2019 | Коментарі (0)

Методичні рекомендація для педагогічних працівників щодо планування освітньої та виховної роботи з дітьми дошкільного віку (перспективне та календарне планування)

 

 

Мої статті | Переглядів: 144 | Додав: Шурочка | Дата: 15.09.2019 | Коментарі (0)

У відчинене віконце
Зазирнуло зранку сонце
І лоскоче ніжно носик,
І маленькі ніжки босі.

Сяйвом сонця все залито,
В нас гостює справжнє літо
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве!

Мама літечку радіє,
Літо всіх маляток гріє,
Щоб росли вони здорові,
Наші «сонечка» чудові!

Мої статті | Переглядів: 146 | Додав: Шурочка | Дата: 09.05.2019 | Коментарі (0)


1-10 11-13