Методичні рекомендації з навчання дітей елементів грамоти

Методичні рекомендації щодо навчання дітей грамоти.

  1. Удосконалювати вимову всіх звуків рідної мови. Розвивати фонематичний слух, інтонаційну виразність мови. Вимовляти слова згідно з літературними нормами української мови.
  2. Вчити дітей визначати кількість слів в реченні, складати речення з двох-трьох слів та з відповідними словами, поділяти слова на склади, склади на звуки.
  3. Ознайомлювати дітей із звуками і буквами, голосними та приголосними, вчити визначати їх місце в слові з допомогою схеми та фішок.
  4. Навчати дітей здійснювати звуковий аналіз слів, визначати послідовність звуків в слові з допомогою схеми звукового аналізу слів.
  5. Вчити дітей складати з букв розрізної азбуки прямі та обернені склади і слова з голосними звуками, читати слова по складах, розвивати фонематичний слух, навчати звукового аналізу слів та готувати дитину до письма.
  6. Розвивати дрібні мязи пальців та п’ясті руки, окомір( визначати центр, середину аркуша паперу), просторові уявлення ( зліва, справа, знизу ).
  7. Вправляти дітей в різних видах штрихування готових контурів: штрихування прямими лініями (геометричні фігури, будиночок, кошик, ваза, відро); похилими лініями (овочі, фрукти, листя); уривчастими, короткими лініями (геометричні фігури, предмети овальної та прямокутної форми); напівовалами (жолуді, слива, вишня, абрикос, шишка); крапками (овочі, фрукти); змішане штрихування.
  8. Використовувати зошити з друкованою основою ( можна звичайні) для підготовки руки дитини до письма.
  9. Навчання грамоти не повинно бути механічним, слід активізувати увесь процес навчання, зробити його цікавим, наочним, проводити на конкретному матеріалі, близькому дитині.
  10. Щоб діти швидко не стомлювались під час навчання грамоти, треба

використовувати різноманітні прийоми навчання, особливо ігрові.

11.Навчаючи грамоти, дотримуватися систематичності і повторності в роботі, постійно закріплювати здобуті знання і набуті уміння.               

Категорія: Мої статті | Додав: Шурочка (09.02.2019)
Переглядів: 198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar